Běžecký kurz s Milionem Cviček 

22.02.2022

7. dubna 2022 Adršpach

Je to tu zas. běžecký kurz s Cvičkama! Pojďme společně přivítat jaro na kurzu s Milionem cviček!

Opět jsme si pro vás připravili program padnoucí všem běžkyním a běžcům bez rozdílu věku a fyzické zdatnosti. Nehltáme kilometry, hledíme na optimální zvládnutí přirozené běžecké techniky.

"Tři dny péče o své tělo a mysl!"

Cílem kurzu je nabídnout vám cestu ke zkvalitnění běžeckého kroku z hlediska zdravotně-preventivním, případně výkonnostním. Jak už víte z on-line kurzů, pracujeme s tezí, že kvalita přímo ovlivňuje kvantitu. Ať už vás v pohybové aktivitě limituje vlastní zdraví nebo řečený výkonnostní strop, je žádoucí se zaměřit na biomechanický průběh pohybu a jeho posturální zajištění - v běhu konkrétně na běžecký krok a vlastní držení těla v jeho průběhu. V rámci programu celého kurzu se zaměříme na obé - zkvalitnění běžeckého stylu à la atletická cvičení a posilování pohybu na podkladě programu lekcí Milionu cviček (vývojová kineziologie). Zdraví a výkonnost pro nás představují dvě misky váhy, které se snažíme balancovat.

Na co se v rámci třídenního kurzu zaměříme?

· posturální kondice - posilování pohybu

· sportovní zdatnost - vytrvalost, rychlost

· kruhový trénink - silová vytrvalost

· posturální hygiena - péče o plosku, strečink

· Foam Rolling - válcování spoušťových bodů

· 2D analýza pohybových vzorců

· řízená relaxace

· otužování

V kondiční části programu se můžete těšit na posilování přirozených pohybových vzorů na podkladě vývojové kineziologie - vzpor, klek, dřep, výpad aj. Obsah lekcí doplníme o využití senzomotorických a funkčních pomůcek - BOSU, Flowin, Theraband, Power Band aj.

V kompenzační části programu si pohodlně vystačíme s optimálním polohováním a vnímáním vlastního těla, přičemž lekce rozšíříme o nácvik použití Foam Rollerů."Cílem kurzu je po tři dny objevovat a upevňovat v tělech a myslích účastníků optimální pohybové vzory."

Pro koho

Náš kurz je určen veškeré sportující populaci, bez rozdílu věku a výkonnosti. Předpokladem úspěšné realizace programu je dobrovolná účast a pozitivní naladění. Pohyb si vždy žádá kousek odhodlání a vůle.

Kdy

Příjezd naplánován na čtvrtek 7.4. 19.00/20.00h. Kurz končí v neděli 10.4. ve 13.00/14.00h.

Kde

CHKO Broumovsko, Adršpašsko-teplický areál, Zdoňov, penzion Slunovrat. Broumovsko


Ubytování

Ubytování v malebném penzionu Slunovrat je zajištěno na dvou až čtyřlůžkových apartmánech s vlastním sociálním zařízením. Penzion je rezervován pouze pro potřeby kurzu.Strava

Stravování je zajištěno plnou penzí s možností celodenní svačiny. Snídaně jsou formou švédského stolu, obědy a večeře servírované. Dbáme na odlehčenost jídel z důvodu náročného pohybového programu. Případné přiměřené dietetické požadavky nám sdělte a specifikujte do zprávy (e-mailu) - šéfkuchař Martin Macháček učiní vše, co bude v jeho silách. 


Kapacita

20 osob

Cena

7.990,- (cena zahrnuje ubytování - 3 noci, celodenní stravu - snídaně, oběd, večeře, svačiny mez hl. jídly neustále k dispozici; kurzovné, fyzioterapeutický dohled)

- potvrzení účasti převedením zálohy 2.990,-Kč - platební údaje jsou zasílány e-mailem po objednávce níže 

Poznámky

Kurz se uskuteční pouze v případě příznivé pandemické situace. Prosíme, abyste respektovali opatření a nařízení vlády související se vstupem do společných prostor, vč. průkaznosti bezinfekčnosti. Zdraví a bezpečnost především.

Kurz se uskuteční pouze při registraci minimálně 10 osob.

Instruktoři

Mgr. Oldřich Chramosta

pohybový terapeut

Biotion Fyziofitness Centrum

Action Fitness

DNS koncept profesora Pavla Koláře


Bc. Ondřej Růžek

pohybový terapeut

Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství FNM a 2.LF UK

Centrum pohybové medicíny Pavla Koláře

DNS koncept profesora Pavla Koláře


Mgr. Marek Obešlo

fyzioterapeut

Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství FNM a 2.LF UKObjednávka kurzu